pátek 26. dubna 2013

Moje malá úchylka aneb tipy na japonské a korejské seriály a filmyS nápadem, že se s vámi podělím o své malé tajemství, jsem koketovala už dlouho, až mě nakonec k sepsání článku inspirovala Vivi (Pokud náhodou její blog neznáte, tak nakoukněte, je tam krásně útulno), takže dnešní článek věnuji právě jí a doufám, že jí bude alespoň trošku užitečný :D 

Dneska vám představím několik mých oblíbených seriálů, filmů, nebo komiksů a předem vás varuji, že jsem se pěkně rozepsala, takže bude co číst :D

Nejprve ale malý slovníček:

Dorama – japonský televizní seriál (mívají různý počet dílů, ale zřídka kdy více, než 30, většinou mezi 10 a 20, přičemž jeden díl od trvá od 20 minut po hodinu až dvě)
Anime – japonské animované seriály (to že jsou kreslené ovšem ještě neznamená, že jsou pro děti, japonci mají i kreslené porno :D S počty dílů je to podobně jako u dorama, délka jednoho dílu je většinou kolem půl hodiny)
Manga – japonský kreslený příběh – komiks (mívají různý počet stránek od 10 po klidně 100 na díl, dílů může být omezený počet (třeba 20), nebo může vycházet řadu let a mít klidně 1000 dílů)
Drama – korejské drama je defakto to samé, co japonské dorama, akorát se prostě nazývá drama.

PS: Japonská jména se píšo v pořadí – Příjmení – Jméno (Naopak, než ta naše :-))

Začneme u japonských seriálů:  

Hana Kimi nebo Hanazakari no Kimitachi eSeriál byl natočen na základě populární mangy a svého zpracování se dočkal také v Koreji a na Thaiwanu. Na Thaiwanskou verzi jsem neměla dost odvahy, ale Korejská je vcelku vydařená. Osobně se mi nejvíc líbí verze Japonská. 
Hlavní postavou je dívka Mizuki, která v převlečení za kluka nastoupila na chlapeckou školu, aby přiměla skokana do výšky – Sano Izumi, aby se po nehodě ke skoku vysokému vrátil. Celý příběh zpestřuje postava chlapce jménem Nakatsu, který se do Mizuki postupně zamiloval a nic nevědouc, pochybuje o své sexualitě.
Příběh dokreslují veselí spolužáci a řada utkání, které mezi sebou jednotlivé koleje školy vedou. Seriál je spíš taková oddechovka (příběh není zrovna nejoriginálnější, převlekání za chlapce použil už Shakespeare), ale člověk se zasměje a pobaví :-)  


Hana Yori Dango

 


Opět natočeno podle populární mangy a opět se téma dočkalo i svého korejského zpracování (které mě nijak nezaujalo). Hlavní hrdinkou je dívka Makino Tsukushi, která je stipendijní studentkou drahé a velice prestižní soukromé střední školy. Tsukushi si díky nepříjemnému incidentu znepřátelí lídra školní frajerské čtyřky a začíná jejich boj, která skončí samozřejmě jak jinak, než láskou. Seriál se dočkal dvou sérií i filmu. 
Ačkoli je příběh opět ne zrovna originální, v pozadí děje porovnává poměry boháčů a dívky z průměrné rodiny a reprodukuje variace ne zrovna běžně pojaté lásky. 


Nobuta wo Produce

 


Dorama je natočeno podle stejnojmenné knihy (kterou bych si ráda přečetla, ale japonština mi pane neříká a nevím o tom, že by vyšla v jiném jazyce). Zatímco u většiny japonských (případně korejských) dorama/drama jsem si už od začátku byla téměř jistá, jak skončí, Nobuta wo Produce mě svým koncem (konečně to není happy end) překvapila. 
Zatímco Kiritani Shuji je velice populární chlapec (ačkoli se ve skutečnosti jen přetvařuje a samotnému je mu z toho zle), je Kusano Akira svým okolním považován spíše za otravu. Z nějakého záhadného důvodu si Akira myslí, že jsou se Shujim nejlepší přátelé, ale jejich cesty skutečně spojí až dívka, které začnou přezdívat Nobuta.
Nobuta je tichá, nevýrazná dívka, která je ostatními šikanovaná a právě Shuji a Akira se (každý z vlastního důvodu) rozhodnou z Nobuty udělat populární. Pokud vás po těchto slovech napadne typické hollywoodské rozuzlení takové zápletky, tak vás NwP nejspíš zklame, nebo naopak potěší, protože tohle profláklé téma zpracovává naprosto jinak.


Zettai Kareshi

Dorama natočené podle stejnojmenné mangy (která mě moc bavila) je příběhem mladé Riko, která má smůlu v lásce. Jednoho dne potká člověka, který jí slíbí, že jí sežene dokonalého muže a o pár dní později, má na prahu domu robota (samozřejmě vypadá jako člověk), který je dokonale přizpůsoben jejím požadavkům a potřebám. Riko se chce robota nejprve zbavit, nakonec se z nich ale stanou přátelé a svým způsobem i něco víc. Riko se podaří prorazit v práci, kde se do ní zamiluje její šéf a Riko nakonec stojí před obtížnou volbou – zda si ponechal oddaného robota, nebo se vrhnout do náruče člověka. 
Její rozhodnutí a další vývoj příběhu je překvapující, zároveň smutný, i když se jedná o komedii.U filmu, který následoval seriál jsem brečela jako malá :-)

Nodame CantabileNo opět naprosto neoriginálně natočeno podle mangy (manga má na japonském trhu své opravdu velké zastoupení :-)). Hudebně nadaná studentka se setkává s nadaným dirigentem. Zatímco ona je nepořádná a bez disciplíny, on je disciplinovaný až příliš :-) Příběh je delší a složitější, takže vám ho popisovat nebudu, ale určitě doporučuji všem příznivcům vážné hudby, protože tou je tento seriál doslova napěchovaný :-)


Koizora

 

Natočeno podle skutečného příběhu. 
Tento srdcervoucí příběh (řvala jsem jak želva a dodnes, když si na to vzpomenu, mám slzy v očích), se dočkal zpracování jak filmového, tak seriálového. Osobně doporučuji seriál, film případně až následně. Studentka střední školy Mika je zasněnou průměrnou žačkou a její život šlape, jak má, dokud se jí do cesty nepřiplete Hiro, který jí násilím uzme její první polibek. Raději vám dál příběh velké a bolestné lásky vyprávět nebudu, protože bych vám pak celý seriál zkazila, ale pokud nemáte náladu vyloženě na komedii, určitě mrkněte na  Koizoru :-) 
Gokusen
Příběh podle mangy se dočkal tří sérií a několika filmů. Hlavní hrdinkou je mladá učitelka plná nadějí a ideálů, která dostane nejproblémovější třídu z celé školy a samozřejmě se problémy začnou valit jeden za druhým. To, že pochází z mafiánského rodu (Yakuza) je zajímavým zpestřením zábavného středoškolského příběhu. 


 

Yankee-kun to Megane-chan

 Seriál je příběhem o dvou studentech střední školy. Zatímco dívka Adachi Hana je napravená delikventka, která se snaží ze všech sil být normální, Shinagawa Daichi je výtržníkem ani ne tak proto, že by chtěl, ale proto, že ho za něj všichni automaticky považují. 
V příběhu plném zábavných, ale i bojových scén jsou pronásledováni svou minulostí, zatímco se  snaží se najít svou budnoucnost.Ouran High School Host Club

 


OHSHC je bláznivá komedie o chudé studentce Haruhi, která získala stipendium na soukromé škole pro boháče. Když hledá klidnou učebnu (oblečena v amorfním modrém svetru, který zakrývá její pohlavní příslušnost a s krátkými vlasy), narazí na klubovnu Ouranského (jméno školy) hostitelského klubu (klubu, kde chlapci dělají společnost dívkám u čaje a při konverzaci) a nedopatřením rozbije velice drahou vázu. Následně je nucena stát se členem/členkou klubu. To, že je ve skutečnosti dívka, je však členy klubu velice brzy odhaleno, ale kvůli splacení dluhu, Haruhi zůstává pracovat jako Host. Příběh je opravdu bláznivý a člověk se u něj skutečně zasměje. Narcistický lídr skupiny, ďábelsky vypočítavý manažer a škodolibá dvojčata, doplňuje juniorský mistr v karate (který vypadá a chová se jako malé děcko) a mistr v Kendo s věčně kamennou tváří. Původně byl příběh nakreslen jako manga (tu zbožňuju), následně natočen jako anime (u toho jsem si párkrát málem učúrla) a nakonec jako dorama (nedoporučuji jako vaše první dorama, protože by vás některé efekty a chování postav, mohly mírně řečeno vyvést z míry) následoval i film, který uzavírá děj dorama.Kimi wa petto

 
Opět manga, opět korejská verze... 
Seriál je o zaměstnané ženě Sumire, která má smůlu s muži. Všem vadí, že má vyšší vzdělání a plat, než oni. Jednoho dne najde u prahu svého domu krabici a v ní zraněného muže/chlapce, kterého vezme k sobě domů, aby mu ošetřila zranění. Z určitých důvodů (vysvětlování by bylo na dlouho) nakonec chlapec/muž skončí, jako její domácí mazlíček a začne mu říkat Momo (tak se jmenoval její pes v dětství) Postupem času k sobě Momo a Sumire nacházejí cestu a stávají se z nich přátelé. Mezitím se ovšem do Sumire zamiluje jiný muž a ona do něj. Následuje těžké rozhodnutí mezi „psem“ a úspěšným mužem.
Ataschinchi no Danshi

Je příběhem mladé bezdomovkyně Shisato, kterou si (z jistého důvodu) vyhlédne velice bohatý muž za manželku. Shisato je bezdomovkyní proto, aby unikla výběrčím dluhů, které po sobě nechal její otec, a když jí bohatý muž nabídne, že všechny dluhy splatí v případě, že bude na určitou dobu jeho manželkou a matkou jeho šesti dospělých synů, ačkoli je jí to proti srsti, nakonec souhlasí a stráví se starým mužem jeho poslední dny (ve vší počestnosti, tady jsme v Japonsku :-)) a dle jeho poslední vůle se přestěhuje do domu k jeho synům. 
Aby se mohla vyvázat ze smlouvy, kterou spolu uzavřeli (a dluhy byly přesto splaceny), musí splnit řadu úkolů, týkajících se jejích adoptivních synů. 
Komedie je zábavná, občas i trochu smutná, každopádně mě velice bavila a určitě bych jí doporučila dál. Jedno z mála dorama, kde mě překvapilo rozuzlení. 
Z mangy bych ráda zmínila jen pár svých nejoblíbenějších:

Naruto

S Narutem máme dlouhodobě přerušovaný vztah :D První díl spatřil světlo světa v roce 2002 a řekněme o dva roky později jsem ho objevila já. Byl to vlastní první japonský seriál, který jsem viděla a který mě přivedl dále k manze a dorama a já mu za to poděkovala tím, že jakmile jsem objevila jiné „fajnšmekrovské“ kousky, zanevřela jsem na něj jako na něco, co je (když už jsem teď ten znalec) pod mojí úroveň. Po několika letech jsem na Naruta opět narazila a znovu mu věnovala svou přízeň. Ačkoli příběh začínal dosti jako pohádka pro děti (ninjové aj.), vyvinul se v příběh plný dumání nad lidskými vztahy, vztahy rodičů s dětmi, plný ponaučení. Asi si Kishimoto-sensei (autor mangy) uvědomuje, že jeho diváci (potažmo čtenáři) stárnou spolu s příběhem a tomu ho přizpůsobuje :-)
Příběh doposud vychází každý týden jako manga (cca 17 stránek) a jako anime (o několik dílů pozadu za mangou) v délce cca 20 minut. K sérii více, než 600 dílů bylo natočeno i několik filmů. 

Full Metal Panic

Hlavní postavou je Kadame Chidori, studentka střední školy, která aniž by o tom věděla, je čímsi zvláštní. Jednoho dne je k nim na školu přeřazen student Sagara Sousuke, který se chová velice zvláštně. Nosí zbraň a mluví, jako voják a netrvá dlouho, než Chidori zjistí, že jí byl Sousuke přidělen, aby jí chránil. Jejich příběh (obsahující tři série) provází řada dobrodružství, veselých nehod, ale i vážných okamžiků, ve kterých se rozvíjí vztah mezi nimi dvěma. Jako doplňující pozadí jinak zábavného středoškolského příběhu je zvoleno prostředí tajné agentury bojující proti zločinu a spousta a spousta mecha prvků :D 


Ai Yori Aoshi

 
Pěvně věřím, že tenhle příběh by si mnoho fanoušků mezi vámi nenašel. Někomu může připadat nudný, ale já ho mám moc ráda, protože popisuje křehkou, naivní, odevzdanou lásku dvou lidí, kteří spolu chtějí, ale nemohou být. Žádná přehnaná gesta, absurdně komické scény, jak jsme u japonských seriálů zvyklí, se v tomhle příběhu nevyskytují. Je to prostě něžný příběh čisté lásky.


Protože jsem se rozepsala už dost :-) o korejských drama se zmíním jen ve zkratce. No, abych se přiznala, trochu to bude i tím, že zatímco japonština je vcelku příjemný jazyk s výslovností podobnou češtině mnohem více, než taková angličtina (ačkoli vám to zpočátku nemusí tak připadat), korejština mému uchu příliš nelahodí (všechno to čche, čchung a podobné hrdelní zvuky, které zní, jako byste tahali hlen až paty - omlouvám se za nechutné přirovnání, ale je prostě nejvýstižnější). Každopádně i přes jazykovou bariéru, jsem si své korejské oblíbence našla :-)

You are beautifulPrvní dorama/drama, kdy se mi korejská verze líbí víc, než japonská :-)
Go Jae Hee je klášterní sestrou a jediné po čem touží je odejet na stáž do Říma. Cestu jí ale skříží agent jejího bratra dvojčete, který dostal exluzivní nabídku vstoupit do nejpopulárnější klučičí kapely v Koreji, ale kvůli zdravotním problémům se momentálně nemůže ukázat při podpisu smlouvy. Jae Hee je přemluvena, aby na nějakou dobu nahradila svého bratra a stane se novým členem kapely, předstírajíce, že je svým bratrem. Zatímco se vztahy mezi členy kapely postupně rozvíjejí, pátrá Jae Hee po matce, kterou nikdy nepoznala. Stopy jí zavedou až k matce dalšího člena kapely… 
Víc vám už nepovím :D Zábavné drama plné sympatické muziky :-)


Prosecutor princessMa Hye Ri je dokonale “vyslajlovaná“ dcera prezidenta významné společnosti, ale protože je její otec dost přísný, musela nastoupit na právní školu a promovat jako státní zástupce, ačkoli chtěla být modní návrhářkou. Po nástupu do nové práce (ke které z počátku nemá žádný vztah), je všem kolegům jen pro smích, nebo pro zlost a prochází si řadou bolestných situací. Velice jí pomáhá In Woo, právník se kterým se seznámila v lyžařském středisku, když jela na dražbu modní značky. Hye Ri ale vůbec netuší, jak moc jsou jejich osudy propleteny a že na právníka In Woo nenarazila pouhou náhodou… Příběh je plný pletich a popravdě jsem se v něm občas vůbec nevyznala. Zvraty, které nastávaly, mě hodně překvapovaly, což není úplně tak obvyklé, většinou už na začátku člověk dokáže celý děj odhadnout. Drama jsem musela shlédnout znovu a bavilo mě stejně jako na poprvé :D


Coffee Prince


Go Eun Chan je dívka, která je ale k nerozeznání od kluka. Vydělává si jako doručovatel (kromě mnoha jiných brigád) a kolikrát se jí stane, že pro její pohlavní nerozeznatelnost jí vyhodí z dámské šatny, zatímco muži kolem ní chodí polonazí. Jednoho dne narazí na Choi Han Kyula, který jí (v domnění, že jde o kluka) nabídne přivýdělek jako jeho falešný milenec, aby se vyhnul schůzkám s ženami, které mu domlouvali jeho rodiče. Nezodpovědný Han Kyul dostane od otce za úkol vést malou kavárnu a Eun Chan zaměstná. Během celého děje, se jejich vztah postupně prohlubuje (Han Kyul je dokonce ochoten kvůli Eun Chan změnit sexuální orientaci), Han Kyul se postupně naučí zodpovědnosti a společně vybudují prosperující podnik. Nebylo by to ono, kdyby do Eun Chan nebyl zamilovaný ještě někdo jiný, takže to tam samozřejmě je a kromě toho má seriál opravdu povedený soundtrack :-)
Mary Stayed Out All Night
Mae Ri je chudá dívka, jejíž otec neumí nic, než dělat dluhy, když ale narazí na starého (a velmi bohatého) přítele, rozhodnou se své děti zasnoubit (jeho syn je producentem televizního seriálu a je svým otcem vydírán, že bude chtít vrátit investici do seriálu, pokud si Mary nevezme). Mary to razantně odmítne a požádá svého známého (kterého srazila autem), aby předstíral, že je její falešný manžel. Moo Kyul (falešný manžel) je talentovaný hudebník, který má hluboko do kapsy a moc mu nepřidává ani nezodpovědná matka, která se objeví jen, když potřebuje peníze. Ačkoli nejprve odmítá, nakonec se přemluvit nechá a tím začíná velký kolotoč lží, falešných, ale i reálných vztahů a nakonec samozřejmě i lásky. 
Skončí nakonec Mary s laskavým a bohatým producentem, nebo protivným a chudým hudebníkem? 
(Pozn.: Během sledování té spousty milostných trojúhleníků jsem si uvědomila, že vždycky fandím tomu, kterého nakonec odkopne :D Taky to tak máte? :-))Zdroj obrázku

200 pound beauty

Ve filmové příběhu je hlavní hrdinkou Hanna, což je velice talentovaná zpěvačka a na její koncerty chodí desetitisíce lidí. Ona je bohužel nevidí, protože zpívá schovaná dole pod podiem a nahoře za ní otevírá pusu zpěvačka jiná – krásnější. Hanna je totiž "ošklivá a obézní", a proto, ať zpívá sebelépe, na podium by jí nikdo nepustil. Po velice nepříjemné události se Hanna rozhodne změnit svůj život a podstoupí kompletní plastickou předělávku. Vizuálně se z ní stane úplně jiný člověk – štíhlá a krásná. Společnost, která zastupuje zpěvačkou, kterou Hanna „dubbovala“ vyhlásí konkurz na novou zpěvačku a Hanna se přihlásí. Stane se z ní úspěšná zpěvačka proslulá svou přírodní krásou a odporem k plastickým operacím :D Získá lásku muže, do kterého byla zamilovaná už jako "obézní ošklivka"? 
Nakonec to na ní nejen praskne, ale ke všemu se přizná sama a to veřejně…

No je toho mnohem víc, co bych vám ráda doporučila, ale hádám, že se stejně nikdo z vás nedočetl až sem, takže vás určitě o nic neochudím :D 

A pro ty, kteří se sem dočetli: Gratuluju! :D 
Viděli jste někdy japonské anime/dorama, nebo četli mangu? Nebo korejské drama? Lákalo by vás se na nějaké podívat, nebo vám to vůbec nic neříká? Moc ráda si přečtu všechny vaše komentáře :-)

Pozn.: Všechny výše zmíněné (hrané) seriály a filmy jsou ke shlédnutí ZDE s anglickými titulky, některé  jsou s českými titulky ke shlédnutí ZDE (jeden z výše zmíněných jsem překládala (z angličtiny do češtiny) a kdo uhodne (nebo si zjistí) který, má u mě velké plus a malý kosmetický dáreček :D)

Zbytek se dá určitě bez problému vygooglit, jak v angličtině, tak češtině :D 

Co říkáte na podobné články? Uvítali byste občas články mimo kosmetiku? Předem moc děkuji za feedback (zpětnou vazbu), je nezbytný k tomu, abych pro vás tento blog mohla učinit ještě příjemnějším :D 


29 komentářů:

 1. Skvelý článok!
  Ja som pravidelným návštevníkom rôznych Conov, AnimeShow a podobne, ale tieto veci ma nikdy nejak veľmi nezaujímali, aj keď na väčšine má japonská sekcia dosť veľké zastúpenie. Najbližšie tomu určite dám šancu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zuzi moc dèkuji za milý komentář :-) Obávala jsem se, že článek nesklidí moc velký úspěch a tak mě Tvá slova vyloženě potěšila :-) Jen malé varování, pokud se rozhodneš dát dorama/drama, anime, nebo manze šanci: Je to silně návykové! :D

   Vymazat
 2. Japonština se mi moc líbí a na cestě po Číně jsem si šplhla u jednoho náhodného japonského spolunocležníka v hostelu, že znám pár japonských slov - díky Narutovi :D Jsou to zajímavé tipy, určitě nějaké z nich využiju. Obecně mám docela ráda anime, ačkoliv preferuju filmy (no dobře, znám jenom ty profláklé od Mijazakiho) před seriály. Manga mě nebaví. Dorama žádné neznám, schválně něco zkusím. Díky za tipy, čas od času si moc ráda přečtu i nějaké nekosmetické články.
  Eia

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju za milý komentář :-) Taky jsem pochytila pár frází z Naruta, ale tím moje japonština končí :D

   Vymazat
 3. Teda dozvěděla jsem se docela dost zajímavých info, japonské filmy a seriály jsou pro mě totiž španělská vesnice, tak jsem si alespoň rozšířila obzory:)

  OdpovědětVymazat
 4. jé, tak už vím co budu dělat, až bude mít přítel odpolední a já budu doma sama :-) díky za tipy, některé seriály se zdají být naivně zajímací :-D

  OdpovědětVymazat
 5. Ty jsi zlatíčko, milá Míšo. Děkuju za úžasný, zábavně japonský článek. Koukám na všechna ta "šikmooká" díla s otevřenou pusou a tvoje "malá úchylka" mě moc baví. Nezbývá než si uvařit mé oblíbené rýžové nudle, zatáhnout rolety, natřást na sedačce polštáře a zapnout DVD. ;-)
  PS: myslím, že by tě mohl bavit blog "Japanomilovnice" Momonky:
  http://momon-the-nihilist.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vívinko moc děkuji za doporučení a na blog se určitě moc ráda podívám :D jsem ráda, že se ti článek líbí :-) a přeji pěkné posezení a dobrou chuť :D

   Vymazat
 6. Přeložila jsi Hana Kimi nebo Hanazakari no Kimitachi :-D http://www.anime-manga.cz/search/node/mi-isha

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. dneska si udělám sushi :-)

   Vymazat
  2. Tak to přeji dobrou chuť :D A samozřejmě ses trefila :-), takže adresu na mailu mám, tak můžeš během příštího týdne čekat drobné překvapení :-)

   Vymazat
  3. hmmm překvapení? Bude to nějaký korejský robomuž? :-D

   Vymazat
  4. Chtěla bys? :D Já ti můžu poslat tax maximálně toho svého, ale za hodinu bys ho posílala zpátky :D

   Vymazat
 7. ja tieto japonské seriály úplne neznášam, nebaví ma to.. :/

  OdpovědětVymazat
 8. Cofee prince je nejlepší, viděla jsem ho asi před rokem a doteď na některé scény vzpomínám.) Japonské věci neznám, ale pro korejské mám obrovskou slabost. Díky za post.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já děkuji za milý komentář :-) To já jsem zase spíš na "japončíky" :D
   Jinak Coffee Prince je fajn, ale určitě Ti doporučuji You are beautiful, určitě se ti bude líbit taky. Já si ho oblíbila hodně :D

   Vymazat
 9. ty jo to je teda seznam!!

  Miluju Naruto:-)

  OdpovědětVymazat
 10. Super článek :). Díky němu jsem zjistila že jsem pár seriálků opomněla, aspoň mám zas co dohánět u obou zemí :D. Pozorovat reakci ostatních lidí že koukám na asijský filmíky a celkově se o ní zajímám je někdy k popukání :D. Nejlepší je když jim pustím písničky a většina jéé to je super. :D A potvrzuji Anime, Manga, Dorama a Dramata jsou silně návikové :D.

  OdpovědětVymazat
 11. Já bych vždy brala toho druhého, a pak jsem celá naštvaná že to tak nedopadlo :D :D :D momentálně teda sjíždím především korejská hudební dramata (máš pravdu korejština je hrozná :D :D) typu heartstrings, dream high :D. No a Mary stayed out all night, a coffee prince jsou mé nejoblíbenější :D

  OdpovědětVymazat
 12. Wooh :-) som velmi rada, že niesom sama čo sa o to zaujíma:-) veľa z nich som už videla a nemohla som sa ich dopozerať:-) je to super:-)

  OdpovědětVymazat
 13. Wooh :-) som velmi rada, že niesom sama čo sa o to zaujíma:-) veľa z nich som už videla a nemohla som sa ich dopozerať:-) je to super:-)

  OdpovědětVymazat
 14. Ahoj chcem sa ťa opýtať či náhodou nevieš ako sa volá originál japonský animovaný film - dávali ho na TV Polsat cca rok 1998 až 2000....viem len poľský názov Čarodejky z křinžica....je to niečo obdobné ako Sailor Moon...ďakujem

  OdpovědětVymazat
 15. Zettai Kareshi byl vůbec první seriál, na který jsem kdy začala koukat, a začala tím moje závislost ^^

  OdpovědětVymazat
 16. ahoj, potřebovala bych pomoc. Jde o to, že sleduju Naruta a stahuju si díly z uložto.sk a problém je že jsem je našla jen po 466 epizodu, všechny si je stahuju s českými tiulkami, ale jak už jsem psala je o jen po 466 a potřebovala bych zjístit kde najdu zbytek, byla bych vám velmi vděčná. Psát mi můžete na email : monikazemankova01@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 17. Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli by jsi mi neporadila nějakou stránku na které se na dorama díváš nebo stahuješ. U nás je to hrozně těžko k sehnání a přeložených je jen pár, a když zkouším hledat na zahraničních stránkách, většinou vypadají dost pochybně :/ Děkuji

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za Váš komentář :-)